Τρίτη, 22 Μαΐου 2018

Σάρωσε η Μεγαλόνησος τα μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 0ΠΑΠ 2018 .

Κάθε χρόνο και καλύτερα…..!!!!! Σάρωσε η Μεγαλόνησος τα μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 0ΠΑΠ 2018 .
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 0ΠΑΠ 2018 , που διεξήχθη στην Αθήνα το Σάββατο 19 και την Κυριακή 20 Μαΐου. Σημαντική ήταν η επιτυχία των αθλητών του σωματείου μας οι οποίοι για ακόμη μία φορά κατάφεραν να κατακτήσουν 34 μετάλλια, εκ των οποίων: 17 χρυσά , 13 ασημένια, 4 χάλκινα, να πραγματοποιήσουν 3 Πανελλήνια Ρεκόρ και οι αθλητές Ταιγανίδης Χαράλαμπος, Καραούζας Κωνσταντίνος, Καπελλάκης Γιώργος, έπιασαν τα όρια για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης που θα γίνει στο Δουβλίνο 13-19 Αυγούστου !!!



Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους οι αθλητές της ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΥ!!!

Συγκεκριμένα:

Καραούζας Κωσταντίνος S5, SB3:
50Μ ΠΡΟΣΘΙΟ με χρόνο 55:60 1η θέση Χρυσό μετάλλιο
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 02:30:00 1η θέση Χρυσό μετάλλιο
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 55:11 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο


Ταιγανίδης Χαράλαμπος S12:
100Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 01:02:50 1η θέση Χρυσό μετάλλιο
100Μ ΠΡΟΣΘΙΟ με χρόνο 01:16:19 1η θέση Χρυσό μετάλλιο


Καπελλάκης Γιώργος S2:
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:22:84 1η θέση Χρυσό μετάλλιο
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 02:58:46 1η θέση Χρυσό μετάλλιο
50Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 01:24:08 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο
100Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 03:02:25 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο


Xαζίζι Ευα S2 Υ 10-13 :
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 02:34:51 1η θέση Χρυσό μετάλλιο ,Πανελλήνιο Ρεκόρ
50Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 02:29:79 1η θέση Χρυσό μετάλλιο ,Πανελλήνιο Ρεκόρ
100Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 05:46:45 1η θέση Χρυσό μετάλλιο ,Πανελλήνιο Ρεκόρ.

Αναγνωστάκης Εμμανουήλ S13:
400Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 10:03:67 1η θέση Χρυσό μετάλλιο.
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 49:05 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:57:20 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.
100Μ ΠΡΟΣΘΙΟ με χρόνο 02:31:64 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.


Καράντζης Κωνσταντίνος S3:
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 02:23:80 1η θέση Χρυσό μετάλλιο .
200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 05:02:52 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο .
50Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 01:08:79 3η θέση Χάλκινο μετάλλιο.


Μαράκης Εμμανουήλ S7 Υ 13-15:
400Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 08:14:32 1η θέση Χρυσό μετάλλιο.
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:40:93 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 42:10 3η θέση Χάλκινο μετάλλιο.


Φουντουλάκη Κατερίνα S6:
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:23:78 1η θέση Χρυσό μετάλλιο
100Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 02:50:83 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.


Καράντζης Αντώνης S3:
50Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 01:08:36 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 02:27:94 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο .
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:10:24 3η θέση Χάλκινο μετάλλιο.
200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 05:15:50 3η θέση Χάλκινο μετάλλιο .


Ζάχος Ιωάννης S1:
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:52:61 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.
50Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 01:56:94 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.
100Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 04:01:65 2η θέση Ασημένιο μετάλλιο.


Τσεντελιέρος Σωτήρης S 5:
50Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 01:45:18 3η Θέση Χάλκινο μετάλλιο


Δημητρουλάκης Κωσταντίνος S6:
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 02:07:12 4η θέση.
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 58:66 5η Θέση.

Μακρυγιαννάκης Ραφαήλ S14:
200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 03:34:73 4η θέση
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 42:60 5η θέση.
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:42 6η θέση

Στυλιανάκης Κωνσταντίνος S9:
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 46:09 6η Θέση
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:45:55 7η θέση




Τσιπουράκης Αλέξιος S6 Y 13-14:
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:43:08 5η θέση
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 03:51:14 8η θέση

Σαβουιδάκης Στέλιος S 14:
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 01:10:56 7η Θέση
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 02:37:70 7η θέση .




Επίσης οι παρακάτω αθλητές κατάφεραν να κερδίσουν 2 χρυσά μετάλλια στις σκυταλοδρομίες.

Αναλυτικά:

4x50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 04:08:02 1η θέση Χρυσό μετάλλιο.
Καράντζης Κωνσταντίνος
Καράτζης Αντώνης
Δημητρουλάκης Κωνσταντίνος
Καραούζας Κωνσταντίνος

4x100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 08:34:00 1η θέση Χρυσό μετάλλιο.
Καράντζης Κωνσταντίνος
Καράτζης Αντώνης
Στυλιανάκης Κωνσταντίνος
Μαράκης Μανώλης


Ευχαριστούμε τους προπονητές του σωματείου μας Γκιάτα Χαρίσιο, Νικολαντωνάκη Κώστα Μαυράκη Χαράλαμπο, Κορίνα Χναρά για την άρτια προετοιμασία των αθλητών μας καθώς επίσης και για την στήριξη που τους προσέφεραν.
θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον μεγάλο χορηγό του σωματείου μας, τον Όμιλο εταιρειών Καράντζη ΑΕ, την Περιφέρεια Κρήτης για την στήριξη της προς το σωματείο μας καθώς και το ΙΕΚ Ακμή για την γραφιστική επιμέλεια του νέου σήματος του σωματείου και ιδιαίτερα τον γραφίστα Γιώργο Σταματάκη
ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ Apollonia Farm με 14 βραβεία - World Travel Market London 2018 - Από ρεκόρ σε ρεκόρ ο τουρισμός ............. ............. .............
ΠΡΟΣΩΠΑ Ο Αλέξανδρος Λύρα ξεσηκώνει TSUNAMI- Ο καλλιτέχνης Γιάννης Χαρούλης - Άγιε Μηνά μπεγιροκαβαλάρη ............. ............. .............

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΑΡΘΡΩΝ

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΝΝΑΡΑΚΗΣ

.........

ΤΟ ΝΕΟ SITE ΣΗΤΕΙΑΚΑ ΝΕΑ

.............
ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ Επίσκεψη στο χωριό Ζήρος ............. Αφιέρωμα στο χωριό Άγιος Θωμάς ............. Το Καβούσι του δήμου Ιεράπετρας ............. Αρχάνες και η γύρω περιοχή της .............