Παρασκευή, 30 Μαρτίου 2018

Με επιτυχία η 7η Κολυμβητική Ημερίδα του Δήμου Ηρακλείου

Με μεγάλη επιτυχία και πολλές συμμετοχές παιδιών, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 24 Μαρτίου στο Δημοτικό Κολυμβητήριο του Παγκρητίου Σταδίου η «7η Δημοτική Κολυμβητική ημερίδα» που διοργάνωσαν ο Δήμος Ηρακλείου, η Ανάπτυξη Αθλητισμού Ηρακλείου και ο ΔΟΠΑΦΜΑΗ.
Στην ημερίδα συμμετείχαν οι μικροί κολυμβητές από τα προχωρημένα τμήματα εκμάθησης κολύμβησης του δημοτικού κολυμβητηρίου.
Στόχος των αγώνων είναι η ψυχαγωγία των παιδιών και η ανάπτυξη ευγενούς άμιλλας, μέσα από τη συμμετοχή τους σε μια ανταγωνιστική διαδικασία.



ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ης ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 24/3/18

1)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 6-7 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΠΑΛΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 50’’63
2 ΓΑΛΑΝΑΚΗ ΛΥΔΙΑ 52’’34
3 ΓΚΡΙΔΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 56’’30
4 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΥΡΤΩ 1’24’’78
5 ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 1’32’’50
6 ΨΙΜΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ Δ.Σ
7 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΕΒΕΛΙΝΑ Δ.Σ


2)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 6-7-8 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧ.ΑΓΓΕΛΟΣ 50’’19
2 ΜΑΝΙΑΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ 57’’58
3 ΒΑΡΔΑΞΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 57’’59
4 ΑΜΠΑΤΖΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 59’’28
5 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1’03’’25
6 ΜΙΧΑΛΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1’11’’59
7 ΒΑΙΛΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ Δ.Σ

3)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 6-7 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΠΟΥΗ ΜΑΡΙΑ 1’03’’59
2 ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1’08’’82
3 ΚΟΡΤΣΙΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1’22’’28
4 ΚΟΚΟΤΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Δ.Σ

4)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ 6-7-8 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΝΙΡΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 52’’99
2 ΡΟΔΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 1’04’’09
3 ΒΑΡΔΑΞΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 1’05’’71
4 ΒΙΔΟΥΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1’09’’37
5 ΧΑΡΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1’13’’72
6 ΣΗΦΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1’52’’06
7 ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ

5)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΑΛΑΚΟΖΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 44’’51
2 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 47’’54
3 ΚΟΣΜΑΔΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1’04’’40
4 ΜΙΤΕΒΑ ΕΛΕΟΝΩΡΑ Δ.Σ

6)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΑΡΑΚΗ ΤΟΝΙΑ 55’’69
2 ΚΡΑΣΑΝΑΚΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 1’00’’84
3 ΝΟΥΝΗ ΔΑΝΑΗ 1’04’’06
4 ΣΑΡΙΔΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 1’36’’60


7) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8-9-10 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΝΤΑΒΙΓΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 52’’10
2 ΤΣΙΚΝΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 56’’67
3 ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1’06’’44
4 ΚΟΚΟΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1’08’’81
5 ΚΑΤΣΟΠΡΙΝΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1’31’’16

8)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 9-10 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΑΛΑΚΟΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 44’’70
2 ΜΙΧΕΛΙΝΑΚΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ 46’’77
3 ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 47’’64
4 MOYFTARI KLEYDI 50’’65
5 ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΗΣ ΑΣΤΡΙΝΟΣ 53’’03
6 ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 53’’35
7 ΠΕΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 55’’86
8 ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1’03’’31
9 ΘΑΛΑΣΣΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1’28’’62
10 ΣΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1’’33’’56
11 ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Δ.Σ
12 ΠΑΠΑΖΟΓΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ Δ.Σ

9)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9-10-11 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΒΑΡΟΥΧΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 43’’66
2 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 44’’82
3 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 52’’26
4 ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 53’’16
5 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΟΛΓΑ 53’’94
6 ΝΟΥΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 54’’56
7 ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 54’’70
8 ΧΙΝΤΕΡΣΑ ΕΛΕΝΗ 56’’81
9 ΚΟΥΚΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 1’12’’66
10 ΖΕΡΒΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 1’18’’34






10)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 11-12 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΤΖΑΦΑ ΜΠΑΣΚΙΜ 36’’25
2 ΚΛΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 36’’77
3 ΝΙΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 39’’55
4 ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ 41’’50
5 ΒΑΡΟΥΧΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 41’’75
6 ΜΑΤΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 46’’66
7 ΚΑΡΤΑΤΖΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 53’’94
8 ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 55’’90
9 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 59’’82
10 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 1’00’’21


11)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9-10 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΥΡΛΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 50’’96
2 ΣΤΕΑΦΑΝΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 1’05’’34
3 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 1’09’’19
4 ΚΩΝΤΣΑΝΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 1’19’’66
5 ΧΑΜΑΛΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ Δ.Σ

12)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ 9-13 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΧΑΡΑΜΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 53’’33
2 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 1’03’’41
3 ΝΥΧΤΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1’16’’12
4 ΝΤΑΒΙΓΛΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1’29’’59
5 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1’47’’66


13)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11-14 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 53’’19
2 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 54’’28
3 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1’06’’21
4 ΖΕΡΒΟΥ ΧΑΡΑ Δ.Σ
5 ΠΑΠΑΣΠΗΛΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Δ.Σ
6 ΙΑΤΡΑΚΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ Δ.Σ


14)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12-14 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΤΣΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 36’’31
2 ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 38’’29
3 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ 40’’38
4 ΑΛΕΞΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ 48’’16
5 ΚΑΚΕΠΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ 54’’12
6 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Δ.Σ
7 ΣΑΜΟΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ Δ.Σ




15)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ 10-13 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΣΩΠΑΣΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 50’’13
2 ΒΑΡΔΑΞΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 54’’41
3 ΚΟΝΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Δ.Σ
4 ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Δ.Σ

16)ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 13 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 33’’92
2 ΒΟΙΔΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 34’’37
3 ΓΙΑΛΙΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 37’’69
4 ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 47’’96
5 ΤΣΑΝΙ ΑΓΓΕΛΟΣ Δ.Σ
6 ΛΟΥΡΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ Δ.Σ
ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ............. ............. .............
ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ Η παραλία Καλημέρα Κρήτη - Η μεγαλύτερη παραλία στην Κρήτη - Φοινικόδασος Αγ. Νικήτα - Μάρτσαλο ............. ............. ............. .............
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ Το σπίτι του Ναπολέοντα στη Κρήτη - Η μοναδική Αγία Ρουμέλη - Το Πλοίο Αγία Γαλήνη ............. ............. .............

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΑΡΘΡΩΝ

4 μουσικοί στο γλέντι του 15 Άυγουστου 2018 ............. Στο Παρασπόρι του δήμου Σητείας

ΤΟ ΝΕΟ SITE ΣΗΤΕΙΑΚΑ ΝΕΑ

.............
ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ Το Τυμπάκι τον Νότο της Κρήτης ............. Ο Εμπρόσνερος ή Μπρόσνερος ............. Το γραφικό χωριό Αστυράκι ............. Μακρύγιαλος ο καλοκαιρινός προορισμός .............

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΝΝΑΡΑΚΗΣ

.........