Δευτέρα, 4 Δεκεμβρίου 2017

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η 6η Ημερίδα Κολύμβησης στο Παγκρήτιο Στάδιο

Με μεγάλη συμμετοχή παιδιών διαφορετικών ηλικιών, ολοκληρώθηκε το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου στο Παγκρήτιο Στάδιο η 6η Ημερίδα Κολύμβησης για τους μικρούς αθλητές και αθλήτριες των προχωρημένων τμημάτων του Δημοτικού Κολυμβητηρίου.
Στόχος της εκδήλωσης είναι τα παιδιά να ψυχαγωγηθούν αλλά και να βιώσουν την εμπειρία της συμμετοχής σε αγώνες, μαζί με τους φίλους και τους συναθλητές τους.


Ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού του Δήμου Ηρακλείου Kώστας Βαρδαβάς, εξέφρασε την ικανοποίησή του για την επιτυχία της ημερίδας: «Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά που συμμετείχαν στην εκδήλωση, κυρίως διότι εκτός από τις αθλητικές τους ικανότητες επέδειξαν σεβασμό στον αντίπαλο και ευγενή άμιλλα. Ο Δήμος Ηρακλείου, με τα δημοτικά αθλητικά κέντρα που διαθέτει, θα είναι πάντοτε δίπλα τους και θα στηρίζει τις προσπάθειές τους. Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς των παιδιών που μας εμπιστεύονται και στηρίζουν το Δημοτικό Κολυμβητήριο, καθώς επίσης το προσωπικό της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ και του ΔΟΠΑΦΜΑΗ για την διοργάνωση της ημερίδας».



Τα αποτελέσματα:


1) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 6-7 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΠΑΛΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 55’’38
2 ΓΑΛΑΝΑΚΗ ΛΥΔΙΑ 59’’41
3 ΓΚΡΙΔΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 59’’56
4 ΨΙΜΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1’16’’41
5 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΥΡΤΩ 1’43’’68


2) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 6-7-8 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧ.ΑΓΓΕΛΟΣ 48’’54
2 ΜΑΝΙΑΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ 58’’41
3 ΚΑΤΣΑΜΠΟΞΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 58’’44
4 ΒΑΡΔΑΞΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1’01’’44
5 ΡΟΔΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 1’01’’53
6 ΑΜΠΑΤΖΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1’01’’82
7 ΒΑΙΛΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1’06’’03
8 ΜΙΧΑΛΙΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1’14’’98
9 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1’18’’97
10 ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 1’22’’19


3) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 6-7 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΟΚΟΤΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1’07’’50
2 ΜΠΟΥΗ ΜΑΡΑ 1’11’’32
3 ΚΟΡΤΣΙΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1’20’’19
4 ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1’’22’’03


4) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ 6-7-8 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1’04’’72
2 ΒΑΡΔΑΞΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 1’10’’31
3 ΧΑΡΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1’21’’25
4 ΣΗΦΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1’40’’81

5 ΑΣΤΥΡΑΚΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1’59’’00


5) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΑΛΑΚΟΖΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 45’’09
2 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 54’’00
3 ΜΙΤΕΒΑ ΕΛΕΟΝΩΡΑ 59’’00
4 ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 1’20’’85


6) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΜΑΡΑΚΗ ΤΟΝΙΑ 1’02’’31
2 ΚΡΑΣΑΝΑΚΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 1’06’25
3 ΚΟΣΜΑΔΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1’08’’97
4 ΚΑΤΣΟΠΡΙΝΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1’18’44


7) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9-10 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΝΤΑΒΙΓΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 53’’59
2 ΤΣΙΚΝΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 56’’65
3 ΒΕΙΣΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 59’’25
4 ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1’10’’35
5 ΚΟΚΟΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1’12’’97


8) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 9-10 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 44’’28
2 ΜΑΛΑΚΟΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 44’’38
3 ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΑΡΗΣ 45’’79
4 ΜΙΧΕΛΙΝΑΚΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ 50’’16
5 MOYFTARI KLEIDI 56’’78
6 ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1’00’’97
7 ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΗΣ ΑΣΤΡΙΝΟΣ 1’01’’69
8 ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1’29’’35
9 ΘΑΛΛΑΣΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1’51’’84


9) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9-10 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΝΟΥΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 53’’22
2 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 53’’25
3 ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 57’’72
4 ΞΥΛΟΥΡΗ ΕΒΕΛΙΝΑ 1’20’’22


10) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 11-12 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΤΖΑΦΑ ΜΠΑΚΙΜ 39’’44
2 ΝΙΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 41’’72
3 ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ 42’’82
4 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 45’’56
5 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1’06’’97
6 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 1’08’’53
7 ΓΑΛΙΑΤΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1’11’’57


11) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9-10 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΧΡΥΣΑ 50’’01
2 ΚΥΡΛΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 54’’75
3 ΧΑΜΑΛΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ 57’’75
4 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 1’12’’88


12) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ 9-13 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΧΑΡΑΜΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 54’’41
2 ΝΤΑΒΙΓΛΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1’26’’12


13) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11-13 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΒΕΙΣΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 51’’44
2 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 57’’03
3 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1’06’’53
4 ΑΛΕΞΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ 1’18’’44


14) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12-13-14 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΤΣΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 35’’65
2 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ 39’’04
3 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 52’’34


15) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ 10-13 ΕΤΩΝ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΣΩΠΑΣΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 50’’94
2 ΒΑΡΔΑΞΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 54’’37
3 ΚΟΝΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 55’’22


16) ΑΓΩΝΙΣΜΑ 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 13 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 34’’25
2 ΒΟΙΔΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 35’’44
3 ΓΙΑΛΙΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 38’’37
4 ΤΣΑΝΙ ΑΓΓΕΛΟΣ 43’’18
5 ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 46’’46
6 ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 48’’90
7 ΛΟΥΡΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 52’’03
Έλληνες Πρωθυπουργοί στην ψάθα - 6 ιστορίες για τα Χριστούγεννα - Τα Εδέσματα των Χριστουγέννων .............> ............. .............
Το πλοίο Πορτοκαλής ήλιος - Ένα Χριστουγεννιάτικο χωριό - Ο αγρός του φράγματος Αποσελέμη .............> ............. .............
Νίκος Ψιλάκης η πρωινή φωνή της Κρήτης - Ο Καλλιτέχνης τζαγκάρης Σπύρος Χαιρέτης - Άνθρωποι που ταιριάζουν τα φέσια τους ............. ............. .............

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΑΡΘΡΩΝ

4 μουσικοί στο γλέντι του 15 Άυγουστου 2018 ............. Στο Παρασπόρι του δήμου Σητείας

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΑΚΗ

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΝΝΑΡΑΚΗΣ

.........

ΤΟ ΝΕΟ SITE ΣΗΤΕΙΑΚΑ ΝΕΑ

.............